Samsungu prezanton pajisjet ultra-buxhetore Chromebook 4 dhe Chromebook 4+

Chromebook 4


Më i liri nga të dy laptopët është Samsung Chromebook 4, i cili fillon me 229,99 dollarë. Ka një ekran 11.6 inç 1366x768, RAM 4/6 GB dhe ruajtje eMMC 32/64 GB. Zgjedhja e procesorit është sigurisht zhgënjyese, pasi Samsung ka shkuar me një Intel Celeron N4000 me fuqi të ulët, i cili ka vetëm dy berthama CPU dhe një orë bazë prej 1,10 GHz. Si çmim ngushëllimi, TW 6W do të thotë se është i shkëlqyeshëm për jetën e baterisë - Samsung vlerëson 12.5 orë përdorimi./pytje.com

Specifikat:

Processor Intel® Celeron® Procesori N4000 (1.10 GHz deri në 2.60 GHz 4 MB L2 Cache)
grafikë Intel Graphics 600 Intel
ekran Ekran LED me LED prej 11.6 "(1366x768), anti-reflektues
kujtim 4 ose 6 GB LPDDR4
ruajtje 32 ose 64 GB eMMC
Ngjyrë Patinum Titan
rrjet Wi-Fi 5 (2x2), Bluetooth
portet 1x USB Type-C, 1x USB Type-A 3.0, lexues microSD 1x, 1x jack kufje / mikrofon
përmasat 11,33 “x 7.96” x 0,66 "(287.9 ​​x 202.3 x 16.7 mm)
peshë 2.60 ((1.18 kg)
Karakteristika te tjera Altoparlantë Stereo (1.5W x 2), 720p Webcam

/pytje.com